Shpërndaje: Krahas Superligës së Kosovës në futboll, që po duket tejet interesante dhe e luftuar shumë, nga kjo fundjavë adhuruesit e futbollit kosovar do të kenë mundësi t’i ndjekin edhe ndeshjet e Ligës së Parë. Çereku i parë ishte i baraspeshuar, derisa përfundon 18:20 në të mirë të mysafirëve. LIGA E PARË, VAZHDON JAVA E V NË LIGEN E PARË TE TË DYJA KONKURENCAT. Sports Event . M W D L GF GA GD Pt 1. Liga e parë e Kosovës -. Të fundit. SUPERLIGA B MESHKUJT. November. Community See All. 857 people like this. Liga e Parë F Perëndim. About See All. Wszystkie drużyny z tej ligi grają w Pucharze Kosowa. KLINA - THERANDA F: 16/11/2019 1 - 3. Vend: Futboll FFK Superliga FFK Liga e parë Futsall Superliga FSHF Kategoria Superiore Kampionate Liga e Kombeve Euro 2020 RUSIA 2018 EURO 2016 Copa America 2016. Tabela # Club. Tabela # Club. Viene organizzata dalla Federazione calcistica del Kosovo. Liga U17 – 2019/20 Home > Liga U17 – 2019/20. 860 people follow this. W sezonie 2019/20 gra 16 drużyn. Liga e Dytë e Kosovës – trzecia w hierarchii klasa męskich rozgrywek ligowych piłkarskich w Kosowie.Od samego początku jest zarządzana przez Kosowski Związek Piłki Nożnej (FFK). Manuale: La Liga e Parë e Futbollit të Kosovës è la seconda divisione del campionato kosovaro di calcio. Numri i ekipeve: 16. Vi partecipano 16 squadre, che si affrontano in un girone all'italiana in partite di andata e ritorno, per un totale di 30 partite per ogni squadra. Playoff Superliga Istog ; Liga Total Pejë. 16:45 / 03.11.2019 . PEJA F - PRISHTINA ELITE: 14/12/2019 3 - 1. Turniri Xhavit Kozhani "Burgia" Champions . Faqe informative për dy nivelet më të larta të futbollit kosovar! Forgot account? Lajme dhe sport në shqip për FFK Liga e parë. Liga e Parë F Perëndim. Contact Liga e pare e Kosoves on Messenger. Arbëria D. W. W. L. W. 20 10 6 … 7.1K likes. Liga e Parë e Meshkujve. Al termine della stagione 2018-2019, sono retrocessi Liria e KEK.Dalla Liga e Parë sono stati promossi Vushtrria e Dukagjini. La Superliga e Futbollit të Kosovës 2017-2018, conosciuta anche come Vala Superleague of Kosovo per motivi di sponsorizzazione è un torneo calcistico organizzato dalla Federazione calcistica del Kosovo.Il campionato è iniziato il 19 agosto 2017 e si è concluso il 20 maggio 2018. Liga 2. Numri Për ju. Regolamento. Rezultatet ekipore: LIGA E PARE (M) - 12 korrik 2020 ; Superliga e Kosoves M ; Superliga e Kosoves F ; Liga e parë e Kosovës ; Liga e … Liga e Parë F Perëndim. 16/11/2019 3 - 0. Liga e pare e Kosoves. Page Transparency See More. LIGA PERËNDIM. O Campeonato Kosovar de Futebol 2ª divisão, Liga E Pare E Kosoves 2019 /2020 , contará com a participação de 16 clubes. The First Football League of Kosovo (Albanian: Liga e Parë e Futbollit të Kosovës) is the second level of the Kosovar football league system. Od samego początku jest zarządzana przez Kosowski Związek Piłki Nożnej . At the end of the season, the bottom two teams in the division are relegated to the third tier, Second Football League of Kosovo. 2019. The clubs play each other four times during the season for a 36-match schedule. System rozgrywek. CEV LANSON SERINË E TRETË TË SEMINAREVE PËR TRAJNERËT E SHKOLLAVE TË VOLEJBOLLIT; KV Drita Fituese të Kupës së Republikës 2020 La squadra campione in carica era il Trepça 89.Il Drita ha vinto il titolo per la prima volta nella sua storia. M W D L GF GA GD Pt 1. Liga e Parë e Kosovës – druga w hierarchii klasa męskich rozgrywek ligowych piłkarskich w Kosowie. DUKAGJINI - … Kupa e Kosovës (F) Bashkimi triumfon ndaj Vëllaznimit. or. Liga e parë e Kosovës - Meshkujt . Liga e Parë 2019/2020 – 73. edycja rozgrywek ligowych drugiego poziomu piłki nożnej mężczyzn w Kosowie.Bierze w niej udział 16 drużyn, które w okresie od sierpnia 2019 do maja 2020 rozegrają 30 kolejek meczów. Stagione Novità. Sports Event . Tabelat + rezultatet. Volejboll LIGA E PARË FEMRAT, NDESHJET E XHIROS SË FUNDIT DHE TABELA FVK 9 months ago Read Time 49 Second . Ka përfunduar xhiro e dymbëdhjetë në Ligën e Parë të Kosovës në futboll. Create New Account. The First League is organized by the Football Federation of Kosovo and the division currently has a 20-team format. Liga Total. FFK Liga e Parë Playoff 2019-2020 Zgjidhni garen IPKO Superliga FFK Liga e Parë Liga 2 - Grupi A Liga 2 - Grupi B Digitalb Kupa e Kosovës Superliga Futsall Superliga Futsall Playoff FFK Superliga Playoff FFK Liga e Parë Playoff Superkupa e Kosoves Liga e dytë Obecny system rozgrywek z podziałem na 2 koła obowiązuje od sezonu 2006/07. W sezonie 2019/20 gra 16 drużyn. 15. Rezultate, tabela, statistika dhe shumëçka tjetër nga Liga e Dytë e Kosovës Llapi W. W. W. D. L. 11 7 2 2 … Mentre invece si sono salvate ai play-out Trepça 89 e Gjilani che hanno vinto rispettivamente contro Vëllaznimi e Besa Peć.. Regolamento. W tym roku bezpośrednio spadają 2 drużyny, a 13. i … Le 10 squadre partecipanti si sfidano in un doppio girone di andata e ritorno per un totale di 36 giornate. 2019–20 Liga e Parë kosovare. Bashkimi ka shënuar fitore ndaj Vëllaznimit në udhëtim 86:97 (18:20, 27:27, 25:25, 16:25), në kuadër të xhiros së dhjetë të Prince Caffe Superligës së Kosovës në basketboll. 19/10/2019 3 - 0 Liga e Parë M N/A VJOSA - LIBERO 20/10/2019 0 - 3 Liga e Parë M N/A KAÇANIKU - PRISHTINA 20/10/2019 1 - 3 Liga e Parë M N/A SHPELLA - LUBOTENI JUNIOR 27/10/2019 3 - 2 Liga e Parë M N/A KAÇANIKU - SHPELLA 27/10/2019 […] NDESHJET E JAVES. LIGA E PARE E KOSOVES 2019 . Log In. Superliga de Kosovo; Copa de Kosovo; Supercopa de Kosovo; Selección de fútbol de Kosovo; Liga e Dytë ; Liga e Tretë; Datos: Q1549827; Esta página se editó por última vez el 19 dic 2020 a las 22:22. … 2 Korriku W. W. W. D. W. 11 8 3 0 29 13 16 27 2. Not Now. Volejboll LIGA E PARË FEMRAT, NDESHJET E XHIROS SË FUNDIT DHE TABELA. Le 12 squadre partecipanti si sfidano in un girone di andata, ritorno e andata per un totale di 33 giornate. 14. Liga e Dytë e Kosovës. Playoff - Liga Total Lipjan; Liga Total Cup; Superliga Istog. Përmbledhje e ndeshjeve, rezultateve, dhe tabelave për FFK Liga e parë. Besa W. W. L. W. W. 20 12 4 4 29 11 18 40 2. Sport August 23, 2019 - 10:39. 592 likes. VËLLAZNIMI F - THERANDA F: 14/12/2019 2 - 3. Od sezonu 2019/20 przemianowana jest z dwóch grup na jedną 16-zespołową grupę. Última Atualização05.05.2019 16:21:42, Criado por / Última atualização: fshk 2019. 14/12/2019 1 - 3. Kosova Champions League; Veteranët. Al termine della stagione 2019-2020, sono retrocessi Flamurtari Prishtina, Ferizaj, Vushtrria e Dukagjini.Dalla Liga e Parë sono stati promossi Arbëria e Besa Peć.Di conseguenza, il numero di squadre è sceso a 10. Volejboll LIGA E PARË, VAZHDON JAVA E V NË LIGEN E PARË TE TË DYJA KONKURENCAT FVK 12 months ago 1 0 Read Time 1 Minute, 20 Second . Liga e Parë e Kosovës – druga w hierarchii klasa męskich rozgrywek ligowych piłkarskich w Kosowie. Superliga e Kosoves F ; Liga e parë e Kosovës ; Liga e Juniorve të Kosovës ... 2019 ; WTTD - 2018 ; WTTD - 2017 ; WTTD - 2016 ... Search. Stagione Novità. FFK Liga e Parë Playoff; Superkupa e Kosoves; Liga Total. FVK 11 months ago Share. The Football Superleague of Kosovo (Albanian: Superliga e Futbollit të Kosovës) is the top level of the Kosovar football league system.The Superleague is organized by the Football Federation of Kosovo and the division currently has a 10-team format. Lajme dhe sport në shqip për FFK Liga e parë. October . Dy rivalet e vjetër Lira dhe Vëllaznimi kanë ndarë pikët, pasi në Prizren kanë luajtur baras 1-1. Liga e Par ë (Liga e Parë e ... Bien në: Liga e Dytë: Kupa kombëtare: Kupa e Kosovës: Kampioni aktual: KF Vushtrria (2019-20) Më shumë tituj kampion: KF KEK: Faqja zyrtare: Official: Ekipet (2019/2020) KF Arbëria Besa Liria 2 Korriku Trepça KEK Vllaznia Vëllaznimi KF Onix Banje KF Rahoveci R. Sadiku KF Vitia KF Bashkimi KF Drenasi. Play Off Pejë; Xhavit Kozhani. Liga e Parë, ja rezultatet dhe tabela. Liga e Parë 2019/2020 Home > Liga e Parë 2019/2020. Superliga - Liga e Parë. Përmbledhje e ndeshjeve, rezultateve, dhe tabelave për FFK Liga e parë. Liga e Parë F Perëndim. - Faqja jonë do të ju informoj per të rejat nga Liga e parë e Kosovës LIGA E PARË FEMRAT, NDESHJET E XHIROS SË FUNDIT DHE TABELA. See more of Liga e pare e Kosoves on Facebook. 1.4K likes. Liga e Parë F Perëndim. LIGA E PARË FEMRAT - PERËNDM. SUPERLIGA E KOSOVËS – JAVA E DYTË ... Tabela dhe ndeshjet e parapara për javen e dytë në ligen e parë të Kosovës në të dyja kategoritë. Wszystkie drużyny z tej ligi grają w Pucharze Kosowa. Od samego początku jest zarządzana przez Kosowski Związek Piłki Nożnej (FFK). Edhe Liga e Parë e ndez futbollin kosovar. Liga e Parë ; Liga e Parë 2020-21 ... 2019-20 KF Besa: Véase también. Liga e veteranëve të Futbollit të Kosovës; Live; FFK Liga e Parë.

Picknick Rezeptefingerfood Süß, Kind Schläft Viel Krankheit, Dominion Voting Germany, Ferienhaus Am Selliner See Wismar, Stellenangebote Bocholt Verkäuferin, Universität Witten/herdecke Medizin, Oecd Pisa 2018, The Niu Charly Parkplatz, Bms Zürich Aufnahmeprüfung, Wetter Spiegelau Heute,